IT

Зростання кількості спеціалістів і щорічні $5 мільярдів. Як український IT-ринок змінився з 2015 року — дослідження

Автор

Український IT-ринок з 2015 року зріс удвічі – кількість фахівців цієї галузі складає 184,7 тис. IT-галузь, яка лідирує за експортом послуг в Україні, приносить близько $5 млрд щорічно, йдеться в дослідженні компанії N-IX, пише ліга.net.

У 2018 році IT-компанії переважно зосередилися на розробці програмного забезпечення (ПЗ). Цей сектор зріс на 19%. За даними компанії HackerRank, Україна зайняла 11-е місце серед 50 країн світу з кращими розробниками ПЗ та 6-е місце в рейтингу кращих програмістів TopCoder.

Також наголошується, що на інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) припадає 20% всього українського експорту послуг. Це робить сектор третім за величиною на ринку.

Крім цього, за даними Світового Банку, PwC і IT Ukraine, в Україні знаходяться:

  • понад 1600 компаній, що надають IT-послуги, та понад 4 тис. технологічних компаній;
  • понад 100 компаній з рейтингу великих світових компаній за кількістю виручки Fortune, які користуються послугами українських IT-компаній.

Через зростання попиту на послуги з розробки кількість пов'язаних з технологіями вакансій у DOU в 2018 році збільшилась з 3,1 тис. до 4,6 тис. на місяць. А компаній, що пропонують можливості працевлаштування в DOU, стало більше на 38% — з 2,4 тис. до 3,3 тис. З-поміж всіх вакансій 31% припадає на ІТ-спеціалістів Front-end, QA і PHP.

У Києві працюють 37% (або 68,5 тис.) розробників ПЗ від кількості всіх IT-фахівців, свідчать дані Stack Overflow. Друге місце посідає Львів. Там працюють понад 20 тис. IT-фахівців і близько 317 IT-компаній, що надають послуги з аутсорсингу програмного забезпечення клієнтам у США та в Західній Європі.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини