Зеленський підписав новий указ РНБО щодо енергетичної безпеки

Президент України Володимир Зеленський ввів своїм указом у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про невідкладні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки.

Указ №874/2019 опубліковано на офіційному сайті глави держави.

Згідно з підписаним законом, РНБО має створити як консультативний орган Раду експертів з питань енергетичної безпеки. Протягом місяця президенту на затвердження секретар РНБО подасть проєкт Положення про Раду експертів з питань енергетичної безпеки при РНБО.

Також Кабмін повинен буде внести на розгляд Верховної Ради законопроєкти щодо створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів з урахуванням вимог Євросоюзу до 1 квітня 2020 року.

Уряд має також розробити нову редакцію Кодексу України про надра та законопроєкт щодо актуалізації положень Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року в питаннях збільшення обсягів видобутку природного газу, нафти, сланцевого газу та метану.

За дорученням РНБО Кабмін до 1 січня 2020 року зобов'язаний зробити все необхідне для виплати боргів із зарплати працівникам державних шахт і запобігання такої проблеми в майбутньому.

Уряд також зобов'язується затвердити фінансовий план «Нафтогазу України» на 2019 і на 2020 роки.

Центральні органи виконавчої влади протягом місяця повинні подати Антимонопольному комітету України (АМКУ) інформацію про порушення суб'єктами господарювання антимонопольного законодавства. АМКУ в свою чергу зобов'язаний провести розслідування порушень і вжити заходів.

Указ №874/2019 скасовує два попередніх укази Петра Порошенка за 2014 рік.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини