Завод Коломойського погодився повернути Нацбанку ще одну частину боргу

36819761853-072016879b-c.jpg

Фото: НБУ

Господарський суд Дніпропетровської області затвердив мирову угоду між НБУ та «Нікопольським заводом феросплавів» (НЗФ), який є майновим поручителем за кредитним зобов'язанням Приватбанку. Про це повідомив Нацбанк.

Ініціатором угоди був завод. Він зобов'язався погасити заборгованість банку за кредитом рефінансування у сумі, що дорівнює ринковій вартості заставного майна, на яке НБУ звертав стягнення в цьому процесі.

Це вже третій приклад вирішення судового спору з майновим поручителем Приватбанку шляхом укладення мирової угоди. Перша була укладена в серпні цього року з тими ж НЗФ. Друга — у вересні з компанією «Арлан».

Контекст

  • У 2018 році Нацбанк подав 148 позовів проти колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського (фінансового поручителя) і пов'язаних з ним компаній 32 — майнових поручителів про стягнення близько 10 млрд грн. Мета позовів — забезпечити погашення кредитів рефінансування, які НБУ надав Приватбанку в 2008-2015 роках.
  • Суди вже прийняли 20 рішень на користь Нацбанку на загальну суму 1,2 млрд грн, 18 з яких вступили в законну силу.

Додатково

Кримінальні справи, які стосуються можливих розкрадань, скоєних ексвласниками Приватбанку, передали в Національне антикорупційне бюро для розслідування. Про це повідомив генпрокурор Руслан Рябошапка.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини