Всі українські банки перевели рахунки на IBAN

3973451.png

Фото: espreso.tv

1 листопада банки України повністю перейшли на міжнародний стандарт номеру банківського рахунку IBAN. Це необхідно, в першу чергу, для зручної ідентифікації рахунків та розрахунків між ними, повідомила пресслужба Нацбанку.

Сам перехід тривав трохи менше трьох місяців – він стартував 5 серпня цього року.

Номер рахунку за стандартом IBAN складається з 29 символів (літер і цифр). Його використовують близько 70 країн світу. Для клієнтів банків перехід є безболісним – фінустанови самі подавали в контролюючі органи всю необхідну інформацію для переходу на IBAN.

За даними НБУ, станом на 31 жовтня 2019-го учасники Системи електронних платежів здійснили 66% від загальної кількості платежів саме з використанням IBAN.

Повний перехід на новий стандарт з відмовою від застарілих реквізитів («Код банку» та «Рахунок») був запланований на сьогодні, 1 листопада. Однак незадовго до цього Державна казначейська служба звернулася до НБУ з проханням відстрочити перехід на IBAN. Держказначеї пояснили своє прохання тим, що не зможуть забезпечити виконання бюджетних програм у повному обсязі, якщо терміни не перенесуть. Регулятор продовжив паралельне використання нових та старих реквізитів до 12 січня 2020 року.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини