В обмін на подорожчання квитків «Укрзалізниця» обіцяє нові вагони

«Укрзалізниця» обіцяє у 2020 році купити 26 вагонів за 600 млн грн і модернізувати 40 вагонів на загальну суму 500 млн грн. Понад половину коштів (700 млн грн) планують отримати від подорожчання квитків.

Ціни будуть піднімати щомісяця на 2% – з 1 березня 2020 року, на усі категорії вагонів, крім першого класу «Інтерсіті+», пише пресслужба «Укрзалізниці».

У компанії говорять, що пасажирські перевезення з року в рік залишаються збитковими та фінансуються за рахунок перехресного субсидування з доходів від вантажних перевезень.

У 2020 році «Укрзалізниця» очікує отримати збитки від пасажирських перевезень до 14,3 млрд грн.

Quote«Востаннє пасажирські тарифи переглядалися восени 2018 року. Відтоді значно подорожчали суцільнокатані колеса для пасажирських вагонів (+64%), запасні частини до вагонів (+35%) та інша промислова продукція, необхідна для забезпечення пасажирських перевезень», — повідомляють у пресслужбі підприємства.

Контекст

  • Згідно з планами «Укрзалізниці», у 2020 році тарифи на пасажирські перевезення зростуть на 22%, а ціна вантажоперевезень – на 8,5%. Капітальні інвестиції стануть найбільшими за останні десять років і складуть 20,1 млрд грн.
  • Компанія планує розділитися на три оператори — вантажний, пасажирський та інфраструктурний протягом наступних двох років.
  • На початку вересня президент Володимир Зеленський доручив Кабміну до кінця цього року розробити план щодо зміни структури «Укрзалізниці». Відповідальними він призначив прем'єр-міністра Олексія Гончарука та міністра інфраструктури Владислава Криклія.
  • Підприємство планує запустити процес виходу на біржу. Глава компанії Євген Кравцов вважає, що це може залучити кошти за навигіднішою ставкою у перерахунку на акцію. IPO також вбереже компанію від ризиків, які можливі за наявності одного стратегічного інвестора.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини