В Німеччині заперечують затримання Олександра Онищенка

Автор

Поліція Аахена та Федеральна поліція Німеччини заявили, що не затримувала колишнього народного депутата Олександра Онищенка. Про це пресслужби обох відомств повідомили DW. Як з'ясувалося, поліція затримала іншу людину.

Напередодні про затримання Онищенка за запитом Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомляла програма «Схеми» з посиланням на два незалежних джерела у різних правоохоронних органах. Через кілька годин цю інформацію агентству «Інтерфакс-Україна» підтвердила пресслужба антикорупційної прокуратури.

Контекст

  • За даними Національного антикорупційного бюро, Олександр Онищенко разом зі своїми соратниками продавали газ державного підприємства «Укргазвидобування». Робили вони це за допомогою декількох своїх компаній через «псевдобіржі». Унаслідок таких операцій державі було завдано збитків на суму понад 1,6 млрд грн.
  • У 2016 році екснардеп поїхав з України. Зараз він знаходиться в розшуку, але в міжнародний розшук Інтерпол його не оголосив.
  • Наприкінці 2017 року суд дозволив залучити Онищенка до заочного розслідування.
  • У липні 2018 року НАБУ завершило досудове розслідування про розкрадання в «Укргазвидобуванні».
  • У листопаді 2019 року голова НАБУ Артем Ситник заявив, що бізнесмен у грудні 2019-го приїде в Україну через те, що програв в Іспанії всі суди про екстрадицію та про визнання його політичним біженцем.
  • А 29 листопада видання Kyiv Post повідомляло, що після трьох років відсутності Онищенко вирішив повернутися в Україну, щоб спростувати звинувачення в шахрайстві та відмиванні грошей.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини