В Амстердамі закінчилися слухання щодо стягнення з «Газпрому» $3 мільярдів

Автор
890-r0.jpg

Фото: Нафтогаз/FB

«Нафтогаз» задоволений завершенням слухань про примусове стягнення з російського «Газпрому» $3 млрд на виконання рішення Стокгольмського арбітражу і чекає на позитивне рішення Окружного суду Амстердама. Про це написав виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко на своїй Facebook-сторінці.

Якщо цим рішенням суд підтримає українську сторону, то «Нафтогаз» зможе приступити до реалізації активів «Газпрому», які раніше заарештували.

За словами Вітренка, суд визначив, що, швидше за все, рішення ухвалять 25 лютого 2020 року.

Контекст

  • Судові розгляди між «Газпромом» і «Нафтогазом» за контрактами на транзит і постачання газу в Україну тривають з 2014 року. У грудні 2017 року та у лютому 2018-го Стокгольмський арбітражний суд ухвалив два рішення у спорах компаній «Газпром» і «Нафтогаз» про транзит газу та його постачання в Україну.
  • «Газпром» тоді пред'явив багатомільярдні позови, але «Нафтогаз» успішно захистився і виграв за зустрічними позовами. В якості компенсації збитків за рішенням арбітражу вже отримано газ вартістю близько $2 млрд, кошти від реалізації якого сплачено до держбюджету у вигляді податків і дивідендів «Нафтогазу». Залишок боргу «Газпрому» оцінюється в $3 млрд.
  • Російська компанія оскаржила перше з рішень, і 9 жовтня 2019-го Апеляційного суду округу Свеа почав слухання за цією скаргою.
  • Наприкінці листопада «Нафтогаз» попросив Латвію визнати і привести у виконання на її території рішення Стокгольмського арбітражу за транзитним спором.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини