Український фонд стартапів збільшив бюджет і почав приймати заявки

Український уряд виділив 440 млн грн (раніше було 390 млн грн) на фінансування українських стартапів. Про це прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив на брифінгу, присвяченому початку прийому Українським фондом стартапів заявок на отримання грантів, повідомили у пресслужбі Кабміну.

У відповідь на питання The Page про те, як у майбутньому буде фінансуватися Фонд, глава Мінфіну Оксана Маркарова зазначила, що в нього будуть залучатися небюджетні кошти. За її словами, це станеться після прийняття заявок від стартапів і реалізації перших бізнес-кейсів.

Quote«Рада Фонду почне роботу з потенційними партнерами, які будуть готові надавати власні кошти на стартапи», — додала вона.

До кінця 2019 року уряд виділить перші 40 млн грн для тих бізнес-проєктів, які пройдуть відбір. Наступного року стартапи отримають фінансування на загальну суму 240 млн грн, тобто їм будуть платити по 60 млн грн за квартал.

Основні вимоги до проєктів, які претендують на фінансування:

  • бізнес виключно український, але орієнтований на світові ринки;
  • проєкт знаходиться на ранніх стадіях розвитку;
  • організація орієнтована на отримання прибутку;
  • інноваційні IT/високотехнологічні продукти.

Гончарук перерахував головні сфери фінансування: штучний інтелект, доповнена реальність, Big Data, блокчейн, кібербезпека, оборона, медицина й охорона здоров'я, подорож, фінтехнології, освітні технології, робототехніка, професійні послуги, програмне забезпечення як послуга, виробництво, електронна комерція, інтернет речей.

Фонд стартапів фінансується держкоштами, однак уряд не втручається в роботу бізнесу і не має частки в капіталі, зазначили у пресслужбі Кабміну.


Український національний фонд стартапів — це державний інвестиційний фонд, рішення про заснування якого уряд прийняв ще в листопаді 2018 року. Гроші на його роботу та гранти виділятимуться з держбюджету. Відповідальна за створення Фонду – глава Міністерства фінансів Оксана Маркарова.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини