У Міненерговугілля заявили, що не займаються зміною керівників «Нафтогазу» і «Укренерго»

У Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища повідомили, що «Нафтогаз» і «Укренерго» не відносяться до їх сфери управління, тому приймати або коментувати рішення про зміну керівництва цих компаній не входить до компетенції міністерства.

При цьому в пресслужбі підкреслили, що потенційні рішення про зміну керівників будуть приймати за результатами оцінки діяльності кожної з компаній.

Контекст

  • Раніше міністр енергетики повідомив про те, що Кабмін планує змінити керівництво «Нафтогазу» і «Укренерго» і оновити наглядові ради компаній, повідомив міністр України Олексій Оржель.
  • Прем'єр-міністр Олексій Гончарук раніше заявляв, що уряд «десятками звільняє людей», які працювали в попередні роки. Причина — переконання Кабміну в неефективності їх роботи, а також причетність до корупційної або іншої заангажованості чиновників. При цьому кадрова політика – це виняткова зона компетенції кожного профільного міністра, на яку інші міністри або глава уряду не впливає, підкреслив Гончарук.
  • Наприкінці листопада Кабмін звільнив президента «Енергоатома» Юрія Недашковського, який пропрацював на своїй посаді дев'ять років. Олексій Оржель в коментарі The Page його звільнення пояснив трьома причинами: погіршенням показників «Енергоатому», зростанням кількості негативних інцидентів та зловживаннями при закупівлях.
  • Гончарук також заявив про необхідність звільнення керівництва «Укрзалізниці». За словами глави Міністерства інфраструктури Владислава Криклія, вирішити долю глави компанії Євгена Кравцова планується найближчим часом.
  • Втім, інструментів для того, щоб прибрати главу «Укрзалізниці», як і главу «Нафтогазу» з посади, уряд не має. Ці дві держкомпанії єдині завершили процес корпоратизації і сформували незалежні наглядові ради. Зміна менеджменту є їх прерогативою. При цьому в уряду немає прямого впливу на наглядові ради, і, відповідно, можливості безперешкодно ставити «свого» керівника. Детальніше про це читайте в матеріалі The Page: «Кабмін використовує в боротьбі за «Укрзалізницю» досвід Володимира Гройсмана».

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини