Тютюнова криза минула. JTI відновить виробництво сигарет

from-seed-to-pack1-1-8-jordan.jpg

Фото: JTI

Одна з найбільших тютюнових компаній України — Japan Tobacco International (JTI) – заявила про відновлення виробництва на фабриці в Кременчуці. Цю інформацію The Page підтвердили в пресслужбі компанії.

Напередодні представники компанії провели зустріч із президентом Володимиром Зеленським і міністрами. Після цього «JTI Україна» вирішила відновити виробництво цигарок на всіх лініях кременчуцької фабрики з 11 листопада.

7 листопада ввечері з аналогічною заявою вийшла інша українська тютюнова компанія British American Tobacco. Вона вирішила поступово відновити виробництво на своїй фабриці «В.А.Т.-Прилуки» з 8 листопада. Гендиректор компанії в Україні Саймон Уэлфорд зазначив, що на зустрічі з президентом вони домовилися незабаром вирішити проблему, яка завдала б шкоди тютюновій індустрії та економіці країни.

Раніше обидві компанії значно скоротили або зовсім зупинили виробництво сигарет в Україні. Про аналогічні плани заявляли й інші гравці галузі — Philip Morris і Imperial Tobacco. Тютюнові компанії навіть пригрозили, що підуть з України.

Каменем спотикання стала поправка нардепа від «Слуги народу» Олександра Дубинського в законопроєкт №1049, згідно з якою тютюнові компанії-виробники повинні будуть продавати сигарети оптовим компаніям за ціною, що не перевищує 80% від максимальної роздрібної ціни. Однак компанії заявили, що це зробить їх виробництво нерентабельним.

Першою покинути український ринок вирішила British American Tobacco. Як тоді дізналося The Page, з 11 жовтня компанія закрила виробництво на фабриці в Прилуках, а також попросила відкликати 25 млн акцизних марок і повернути сплачені за них 505 млн грн.

Після цього JTI заявила про скорочення виробництва на 73% у жовтні. Компанія подала заяву до ГФС з проханням не платити 350 млн грн за акцизні марки, які були замовлені в цьому місяці. У коментарі The Page директор із корпоративних питань і комунікацій «JTI Україна» Гінтаутас Диргела пояснив цей крок тим, що через поправку в законопроєкт №1049 компанія «не вважає за доцільне» виробництво сигарет у повному обсязі.

Через це прем'єр-міністр Олексій Гончарук пообіцяв почати діалог із виробниками сигарет. Він також підкреслив, що зміни у законопроєкт, який став причиною виникнення занепокоєння у тютюнових компаній, були запропоновані не Кабміном, а народним депутатом. Втім, на думку міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Мілованова, тютюнові компанії таким чином шантажують уряд для поліпшення умов своєї роботи.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини