Транзит газу. «Нафтогаз» відмовився «зрозуміти та пробачити» $22 мільярди Росії

im.jpg

Андрій Коболєв. Фото: «Нафтогаз»

Україна не отримувала офіційних пропозицій від Росії щодо дискусії про обнулення боргів та відмови від судових позовів до «Газпрому» на $22 млрд. Про це на своїй сторінці у Facebook написав глава правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Він пояснив, що РФ пропонує українському монополісту обнулити близько $3 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу і відмовитися від позову ще на $12 млрд. Антимонопольному комітету Росія пропонує обнулити $7 млрд штрафу.

Quote«Загалом Росія хоче, щоб Україна «зрозуміла і пробачила» $22 млрд», — вважає Коболєв.

Він також додав, що зустрічних кроків від РФ для цього обнулення немає.

Також глава правління «Нафтогазу» нагадав, що заява Росії про те, що вона готова продавати Україні дешевий газ, не сходиться з відмовою «Газпрому» постачати його українському монополісту за рішенням Стокгольмського трибуналу за ціною німецького хабу, ігноруючи навіть передоплату «Нафтогазу».

Коболєв зазначив, що російський газ навіть зі знижками виходить дорожчим, ніж закупівлі за конкурентними цінами в Європі, попри те, що відстань від Росії до України менша.

«Ми вже давно переконалися, що ніщо не обходиться Україні так дорого, як дешевий російський газ», — додав він.

Коболєв підкреслив, що Україна готова домовлятися з Росією про продовження транзиту через свою територію, але і надалі буде наполегливо захищати національні інтереси та інтереси «Нафтогазу».

Контекст

  • Контракт про транзит російського газу через територію України завершується в грудні 2019 року. Тому вже 1 січня 2020-го сторони повинні укласти нову угоду. Від України контракт з РФ повинен підписати новий український оператор газотранспортної системи. «Нафтогаз» створив його на початку лютого 2019 року.
  • У вересні російська компанія вперше погодилася підписати новий контракт на транзит газу через Україну за європейськими правилами. З цією заявою пізніше погодився і президент РФ Володимир Путін.
  • 28 жовтня в Брюсселі відбулися тристоронні переговори про транзит газу через Україну. Заступник голови Європейської комісії Марош Шефчович заявив, що розчарований результатами переговорів. За його словами, вони не були продуктивними, оскільки російська сторона не встигла ознайомитися з необхідними документами. «Нафтогаз» на цій зустрічі зазначив, що новий транзитний контракт повинен укладатися з новим оператором української газотранспортної системи. А російська сторона знову заявила, що для підписання нового договору необхідно переглянути рішення Стокгольмського арбітражу.
  • Згідно з рішенням арбітражу в 2018 році (та з урахуванням взаємозаліку), «Газпром» повинен заплатити «Нафтогазу» близько $2,6 млрд. Проте пізніше Росія подала апеляцію на це рішення. Україна все ще намагається стягнути цю суму.
  • 30 жовтня президент Росії Володимир Путін заявив, що потрібно обнулити судові претензії в Стокгольмському арбітражі між українським «Нафтогазом» та російським «Газпромом», які пов'язані з врегулюванням проблеми боргу та підписанням контрактів на транзит і постачання газу.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини