Тігіпко націлився на нафтоперевалку Курченка вартістю $6,5 мільйонів — ЗМІ

20190909174915-4266.png

Фото: СЕТАМ

Група «ТАС» бізнесмена Сергія Тігіпка подала заявку на участь у торгах за Херсонський нафтоперевальний комплекс. Ще в 2014 році нафтоперевалку заарештували як речовий доказ у справі олігарха Сергія Курченка.

Про участь «ТАС» в аукціоні галузевому виданню enkorr повідомив близьке до процесу джерело. Пресслужба групи компаній поки що не прокоментувала цю інформацію.

Примітно, що компанія «Неон Фінанс», яка подала заявку на участь у торгах, зареєстрована 1 жовтня цього року — всього за 18 днів до оголошення аукціону з продажу Херсонської нафтоперевалки. Ця компанія на 100% належить «ТАС Ессет Менеджмент». І вона поки що єдина з учасників, хто сплатив гарантійний внесок у розмірі 8 млн грн і був допущений до торгів.

Загалом же станом на 6 листопада заявки подали сім учасників. Їхні імена офіційно не розкриваються.

Аукціон повинен пройти 18 листопада на СЕТАМі. Це стане вже другою спробою продати Херсонську нафтоперевалку. При цьому ціну знизили на 20% — з 201,5 млн грн до 161,3 млн грн (понад $6,5 млн).

Контекст

  • Херсонський нафтоперевальний комплекс був використаний як запорука перед Нацбанком за стабкредит на 800 млн грн, який наприкінці 2013 року отримав «Реал Банк». Цей банк тісно пов'язували із Сергієм Курченком. Незважаючи на те, що його група компаній була міноритарним акціонером банку, вона була його найбільшим клієнтом.
  • Навесні 2014 року Печерський райсуд Києва заарештував Херсонську нафтоперевалку і визнав її речовим доказом по справі Курченка. А вже восени того ж року Приморський суд Одеси передав підприємство в оперативне управління держкомпанії «Підприємство по забезпеченню нафтопродуктами», яка належить Міненерго.
  • У липні 2019 року Київський райсуд Одеси передав нафтоперевалку в управління Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). Вже в серпні АРМА без конкурсу передала Херсонську нафтоперевалку в управління компанії «Вествайт Трейд». Через це НАБУ почало розслідування відносно посадових осіб АРМА.
  • За даними видання «Наші гроші», «Вествайт Трейд» зареєстрована в жовтні 2018 року. А її власником є брат одного з менеджерів групи WOG Ігоря Авершина — В'ячеслав Авершин. За іншими даними, до компанії може мати відношення бенефіціар бізнесу компанії «Гран При Ойл» Петро Пінкас.
  • За даними видання «Економічна правда», «Вествайт Трейд» ділить офісне приміщення з інтернет-магазином «Все для манікюру і краси», кав'ярнею, копіцентром, хімчисткою та ремонтним сервісом. Співрозмовник видання розповів, що компанія фіктивна, і її відвідують дуже рідко.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини