Суд заарештував Ярослава Дубневича, але той вже переписав компанію на свого сина

Автор

Вищий антикорупційний суд взяв під варту з можливістю застави в 90 млн грн народного депутата з групи «За майбутнє» Ярослава Дубневича. Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).


Цей самий суд відпустив Ярослава Дубневича 3 жовтня під заставу в 100 млн грн.

Як заявив прокурор САП Віталій Пономаренко, відразу ж після оголошення підозри Дубневич переписав підконтрольну йому фірму на свого сина Юрія, пише hromadske. Йдеться про компанію «Агропромислове підприємство «Львівське», яка є засновником «Корпорації КРТ». Остання фігурує у кримінальному провадженні. Згідно з реєстром, до 31 жовтня компанією володіли Ярослав Дубневич, його брат Богдан і племінник.

У прокуратурі вважають, що таким чином нардеп хоче уникнути арешту компанії. Сам Дубневич заявляє, що давно її переоформив.

91-r0.png

Контекст

  • Національне антикорупційне бюро та Служба безпеки України під контролем Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Генпрокуратури розслідують кримінальні справи, в яких фігурують компанії братів Дубневичів. А саме йдеться про зловживання на «Укрзалізниці» та про розкрадання газу на суму понад 1,4 млрд грн. У січні 2019 року про підозру у справі щодо заволодіння понад 93 млн грн «Укрзалізниці» повідомили семи особам.
  • 17 жовтня 2019 року генпрокурор Руслан Рябошапка вніс до Верховної Ради подання на притягнення до кримінальної відповідальності у цій справі Ярослава Дубневича. У приватному будинку Богдана Дубневича у передмісті Львова і ще в декількох будівлях ексдепутата 29 жовтня провели обшуки.
  • Верховна Рада 31 жовтня дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності (332 голоси), затримання (241), а також на арешт (229) Дубевича. Саме тоді Генпрокуратура і повідомила йому про підозру.
90-r0.jpeg


Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини