Ryanair приховував інформацію про вимушену посадку трьох Boeing 737 через тріщини

Мінімум три літака ірландської бюджетної авіакомпанії Ryanair Boeing 737 вимушено приземлилися через тріщини в деталі, яка знаходиться між крилом і фюзеляжем, але публічно про це не повідомляли, пише Guardian.

На авіаційному жаргоні ця деталь називається «огіркова виделка», адже ззовні вона схожа на виделку для пікулів.

Найбільший європейський лоукостер зіткнувся з цією проблемою далеко не першим: з початку жовтня з тієї ж причини посадили вже 50 літаків різних авіакомпаній по всьому світу.

Інші авіалінії, наприклад такі як Australia's Qantas або America's Southwest, відразу повідомили про кількість літаків, які постраждали від тріщин. Але Ryanair, у якої найбільший парк Boeing 737 в Європі, донедавна відмовлялася називати цю цифру.

Експерти не вважають наявність тріщин в «огіркових виделках» Боїнгів проблемою безпеки — не проведені всі необхідні для таких висновків перевірки.


Вимушену посадку здійснили літаки компанії Ryanair з реєстраційними номерами EI-DCL, EI-DAL і EI-DCJ. Всім трьом вже більше 15 років.

За даними сайту стеження за рейсами Flight Aware, два з них — DCL і DAL стоять на відомому майданчику для ремонту літаків в аеропорту Південної Каліфорнії у Вікторвілі. А третій літак, DCJ, зберігається в лондонському аеропорту Станстед.

Контекст

  • Через скорочення виробництва лайнерів 737 MAX на 37% Boeing може втратити звання найбільшого в світі виробника літаків.
  • Проблеми у Boeing почалися після двох авіакатастроф за участю літаків 737 MAX. Перша, в результаті якої загинуло 189 осіб, відбулася в Індонезії з літаком компанії Lion Air. Друга забрала життя ще 157 осіб, коли в Ефіопії розбився літак Ethiopian Airlines. Після цього від використання 737 MAX відмовилися всі авіакомпанії, які купили цю модель літака, а деякі замовники розірвали контракти.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини