Росія дозволила постачання вугілля для «Метінвесту» Ахметова — ЗМІ

446907-1-r0-cover-medium.jpg

Рінат Ахметов Фото: УНІАН

Авдіївський коксохімічний завод, який входить в гірничо-металургійну групу «Метінвест» Ріната Ахметова та Вадима Новинського, в листопаді вперше з початку 2019 року отримав погодження на постачання 70 тис. т російського вугілля, пишуть «Наші гроші».

Завод отримає вугільний концентрат російської компанії «Воркутауголь». Безпосередній постачальник з боку Росії — «Северсталь менеджмент» Олексія Мордашова.

Видання зазначає, що підприємства «Метінвесту» в листопаді замовили 709 тис. т вугілля з РФ, але погодили їм лише 10% замовленого обсягу.

Всього в листопаді українським підприємствам підтвердили постачання 1,23 млн т російського вугілля. Найбільші імпортери — «Арселор Міталл (321 тис. т) та «Дніпровський металургіний завод» Олександра Ярославського (161 тис. т).

Контекст

  • У березні 2019 року експрезидент Петро Порошенко підписав указ щодо оновленого списку санкцій і включив до нього «Северсталь» — керуючу компанію «Северсталь менеджмент». Цим указом блокуються активи в Україні та зменшуються обмеження торговельних операцій. Санкції запровадили на три роки.
  • Нещодавно гендиректор ДТЕК Ріната Ахметова Максим Тимченко заявляв, що підконтрольне компанії шахтоуправління «Обухівська» в Росії працює не на повну потужність через перебої зі збутом вугілля.

Група «Метінвест» складається з видобувних і металургійних підприємств в Україні, Європі та США, має мережу продажів з охопленням всіх ключових світових ринків. Основними її акціонерами є група СКМ (71,24%) Ріната Ахметова та «Смарт-холдинг» (23,76%) Вадима Новинського.

Авдіївський коксохімічний завод — найбільше в Європі коксохімічне підприємство, розташоване в Авдіївці, що в Донецькій області України. На заводі випускається 30 видів коксової та хімічної продукції з кам'яновугільної смоли та коксового газу.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини