Російський Сбербанк виграв у Анатолія Юркевича справу на 1,6 мільярда гривень

Автор

Російський Сбербанк відсудив у компаній «Край Проперті» та «Універсам №16» 1,6 млрд грн за кредитами на $44,4 млн та 445,9 млн грн. Відповідне рішення ухвалив 18 жовтня Госпсуд Києва.

Згідно з рішенням суду, під час розгляду справи відповідачі жодним чином не спростовували правомірність чи неправомірність дій банку щодо набуття у власність нерухомого майна саме за встановленою вартістю. Йдеться про нерухоме майно, яке було передано банку як забезпечення виконання вказаних кредитних договорів.

Також судом визнані недійсними вимоги кредитора до боржника, але лише в тій частині, в якій борг було погашено за рахунок предмету іпотеки.

Кінцевим бенефіціаром «Край Проперті» є Анатолій Юркевич, свідчать дані держреєстру. Також він пов’язаний із «Універсам №16».

Анатолій Юркевич контролює групу Milkiland, яка, за даними ЗМІ, заборгувала західним банкам Raiffeisenbank та UniCredit десятки мільйонів доларів. Бізнесмен також мав конфлікт зі Сбербанком щодо ТРЦ «Магелан» та з Укрексімбанком щодо інших девелоперських проєктів. Крім цього про свої вимоги в судовому порядку заявляв Укргазбанк.

За даними Нацбанку, Юркевич мав відношення і до збанкрутілого «Українського професійного банку». Банк підозрювали у проведенні сумнівних операцій.

У жовтні 2019-го Юркевич виграв справу проти України на $9 млн.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини