Підприємства «Укроборонпрому» з 2013 року удвічі зменшили свій експорт

Підприємства, що підпорядковані державному концерну «Укроборонпром», скоротили обсяги експорту з $900 млн (у 2013 році) до $451 млн.

Про це заявив генеральний директор держконцерну Айварас Абромавичус на нараді з президентом Володимиром Зеленським, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Абромавичус також повідомив, що «Укроборонпром» запустив реформу експортерів, у зв'язку з чим на початковому етапі їхня кількість зменшиться з шести до двох.

Керувати цим напрямком буде Михайло Морозов. Він понад десять років був керівником групи компаній ISTIL. Він також багато років керував спецекспортерами, наприклад, державним підприємством «Прогрес», яке входить в «Укроборонпром».

Абромавичус зазначив, що в держконцерні, який експортує на $451 млн, за експорт відповідають 1,5 тис. осіб, а в турецькій компанії – 80 осіб з експортом $300 млн.

Quote«Люди сидять в центрі Києва, незрозуміло, чим займаються. Змотивуємо тих, хто залишиться з нами працювати, бо щоразу, коли їдеш за кордон, доводиться червоніти», – додав глава «Укроборонпрому».

Зі свого боку Зеленський на нараді був шокований тим, що «Завод імені В. А. Малишева», який підконтрольний «Укроборонпрому», за останні десять років випустив лише один танк для Збройних сил України. Водночас завод експортує свою продукцію в Пакистан, КНР, Таїланд.


«Укроборонпром» — держконцерн, який об'єднує підприємства оборонно-промислового комплексу (ОПК) України. До його складу входять підприємства ОПК, які займаються розробкою, виготовленням, реалізацією, ремонтом, модернізацією та утилізацією озброєння, військової та спеціальної техніки та боєприпасів. Вони також беруть участь у військово-технічному співробітництві з іноземними державами.

«Завод імені В. А. Малишева» виробляє бронетехніку. Це одне з провідних підприємств національної бронетанкової галузі. В «Укроборонпром» входить з початку 2011 року.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини