Олексій Гончарук: приватизація «Центренерго» — в топ-пріоритеті

120869.jpg

Фото: «Центренерго»

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук, відповідаючи на питання «Української правди», сказав, що приватизація «Центренерго» для уряду приоритетна, і він буде робити все можливе, щоб туди зайшов сильний іноземний гравець.

На слова про те, що, за даними журналістських розслідувань, «Центренерго» знаходиться під впливом Коломойського, Гончарук відповів: «Я ніколи не робив вигляд, що нічого не відбувається. У нас в енергетиці досі повно груп впливу, які контролюють ті або інші частини системи. Цей уряд фактично запрацювал на початку осені. Завдання №1 — підготувати країну до опалювального сезону. Не найкращий час воювати з монополіями. Але там, де ми бачимо, що є вплив, який зараз шкодить чи заважає держінтересам, ми одразу максимально швидко впливаємо».

В якості прикладу такого реагування прем'єр назвав перезавантаження НКРЕКП, яка повинна послабити вплив на регулятора ззовні.

"Центренерго" має бути підготовлено до приватизації. Орган, що відповідає за приватизацію — Фонд держмайна. У Фонді зараз керівник, який не залежить ні від одного олігарха. Цей прогрес не можна не помічати", — додав Гончарук.

Додатково

  • «Центренерго» — одна з провідних енергокомпаній в Україні. Держава володіє близько 78% її акцій. До складу входять три теплові електростанції: Вуглегірська, Зміївська та Трипільська, сумарна проектна потужність яких становить 7 660 МВт, це близько 14% від загальної встановленої потужності України. Компанія в минулому році, у порівнянні з 2017, скоротила чистий прибуток в 3,8 рази — до 500 млн грн.
  • Господарський суд Києва 19 серпня 2019 року закрив справу про банкрутство «Центренерго», задовольнивши клопотання Фонду державного майна. Справа розглядалася майже 15 років.
  • Верховна Рада 2 жовтня ухвалила закон, котрий скасовує перелік об'єктів, що не підлягають приватизації.
  • Кабмін 18 вересня призначив Володимира Потапенка виконуючим обов'язки гендиректора «Центренерго».

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини