Новий рекорд. Світовий борг зріс до $188 трильйонів

Світовий борг (державний і приватний) досяг рекордних показників — $188 трлн або 230% світового ВВП. Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва, повідомили у пресслужбі фонду.

Quote«Основний фактор збільшення боргу — приватний сектор, на який нині припадає майже дві третини від загального рівня заборгованості», — заявила вона.

Георгієва також зазначила, що держборг країн зараз на рівні, який востаннє спостерігався під час боргової кризи 1980-х років. За її словами, в країнах з низьким рівнем доходу з 2014 року різко збільшились заборгованості. Вже 43% таких країн або мають високий ризик виникнення боргових проблем, або ці проблеми вже є.

Зростання світового боргу пов'язане з фінансовою кризою 2008 року, підкреслила Георгієва. Вона згадала недавнє дослідження МВФ, яке показало, що лише пряма держпідтримка банків під час кризи 2008-го склала $1,6 трлн.

Георгієва зазначила, що необхідно зупинити зростання світового боргу, оскільки він створює ризики для глобальної економічної та фінансової стабільності.

  • Контекст

Рік тому світовий борг становив $182 трлн. Попередниця Крісталіни Георгієвої – Крістін Лагард – тоді закликала уряди країн зробити все для того, щоб зменшити цей показник. В якості аргументів Лагард наводила дані про те, що світова економіка уповільнює своє зростання, і тому забезпечувати виплати буде все більш проблематично.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини