«Нафтогаз» подав до Стокгольмського арбітражу зустрічні вимоги до «Газпрому»

original.jpg

Ілюстрація: «Бізнес Цензор»

Українська сторона зробила новий крок в "транзитній« суперечці з «Газпромом» в другому Стокгольмському арбітражі, про це виконавчий директор «Нафтогазу України» Юрій Вітренко написав у Facebook.

У 2018 році сторони подали свої заяви. 6 вересня Стокгольмський арбітраж прийняв рішення про об'єднання проваджень за їх зверненнями.

25 лютого 2019 року був затверджений процесуальний графік.

14 липня, згідно з цим графіком, «Газпром» подав заяву про вимоги.

Зараз настала черга «Нафтогазу» подати заяву про захист і зустрічні позовні вимоги. В Стокгольм відправлений значний пакет документів: основний текст заяви на 500 сторінках, три звіти міжнародних експертів, показання свідків і багато різних додатків.

Вітренко вважає, що рішення в цьому арбітражі буде прийнято в 2021 році.

Перша тяганина в Стокгольмі цих компаній була у 2014-2018 роках. «Газпром» тоді пред'явив багатомільярдні позови, але «Нафтогаз» успішно захистився і виграв за зустрічним позовами. В якості компенсації збитків за рішенням арбітражу вже отриманий газ вартістю близько $2 млрд, кошти від реалізації якого сплачено до держбюджету у вигляді податків і дивідендів «Нафтогазу». Борг «Газпрому», що залишився, оцінюється в $3 млрд. Вітренко розраховує на його списання в 2020 році.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини