Нацбанк викрив соратника Фірташа у непрямому керівництві банком «Січ»

НБУ погрожує санкціями через те, що визначив ексголову «Родовід банку» Дениса Горбуненка, близького до бізнесмена Дмитра Фірташа, фактичним контролером банку «Січ».

Quote«Володіння істотною участю в банку без отримання погодження НБУ не допускається», — йдеться у заяві Нацбанку.

За даними регулятора, усупереч закону Горбуненко не подав Національному банку пакет документів для погодження набуття істотної участі в банку «Січ». Через це НБУ застосував своє право зробити це самостійно.

Наявність у структурі власності банку осіб, які володіють істотною участю, проте не отримали погодження, може бути підставою для подальшого застосування заходів впливу.

Нацбанк попереджає — якщо порушення не буде усунуто, структура власності банку може бути визнана непрозорою.

Хто такий Денис Горбуненко

  • Денис Горбуненко — відомий український банкір і фінансист. Він обіймав різні керівні посади в банківській сфері, зокрема посаду генерального директора «Родовід Банку».
  • У 2008 році мажоритарний акціонер «Родовід Банку» оголосив про продаж контрольного пакета акцій компанії Istil Group, що належить Мухаммаду Захура. Горбуненко не погодився із цим рішенням і 13 січня 2009 року подав у відставку з поста гендиректора «Родовід Банку», щоб зосередитися на власних інвестиційних проектах.
  • Також фігурував на боці Фірташа в судовому спорі навколо продажу «Укртелекому» компанією Raga Establishment Limited структурам Ріната Ахметова, яка завершилась підписанням мирової угоди.
  • Вважається, що цей суд був однією з основних причин розколу Опозиційного блоку на дві частини: Опоблок (наближений до Ріната Ахметова) та Опозиційну платформу (угрупування Фірташа/Льовочкіна і Медведчука/Бойка).

Банк «Січ» заснований у 2011 році. Станом на 1 січня 2019 року акціонерами банку були: Олег Баланда (55,6%), Валерій Раздорожний (31,1%), Андрій Мельник (9,6%) і Олег Губанов (3,7%). За даними Нацбанку, на 1 липня 2019 року за розміром загальних активів банк «Січ» займав 60-е місце (950 млн грн) серед 76 банків, що діяли в країні на той час.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини