Митна служба запустила онлайн-калькулятор вартості розмитнення автомобілів

Державна митна служба запустила офіційний онлайн-сервіс, який розраховує митну вартість та платежі при оформленні імпортних автомобілів. Про це на своїй сторінці у Facebook написав глава служби Максим Нефьодов.

Він заявив, що калькулятор працює у тестовому режимі і закликав користувачів соцмереж повідомляти йому про помилки, які вони знайшли в новому сервісі.

Що робить калькулятор?

  • Сервіс надає дані за цей і минулий роки про мінімальну, середню та максимальну вартість автомобіля, який ви шукайте. Він аналізує близько мільйона машин і понад 2,3 тис. моделей.
  • Калькулятор також враховує зміну ціни на машини, аналізуючи рік їх випуску. Наприклад, якщо машина, яку випустили у 2012 році, у 2013-му коштувала одні гроші, то в 2019 році — її вартість зовсім інша. Тому сервіс аналізує оформлення за відносно недавній проміжок часу.
Quote«Це робоча база тих авто, які були оформлені на митниці, її почистили вручну від помилок і описок, тому процес і тривав на 1,5 місяці довше очікуваного», — написав Нефьодов.

Для чого він потрібен?

Для того, щоб визначити, скільки буде коштувати автомобіль в Україні. Якщо привезти авто з-за кордону, необхідно порахувати всі державні платежі, які потрібно сплатити згідно із законами та іншими законодавчими актами про розмитнення, а також додаткові витрати, що несе споживач при реєстрації та оформленні автомобіля. А цей сервіс істотно спрощує процес.


Онлайн-калькулятор оцінки митної вартості авто не перший в Україні. Схожі запускали Auto.Ria, Auto.24 та інші. Але калькулятор, який запустила митна служба, є першим офіційним сервісом.

Контекст

  • 12 вересня 2019 року Верховна Рада прийняла законопроект про відстрочку застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення в Україну авто з іноземною реєстрацією.
  • 20 вересня президент Володимир Зеленський підписав закон про відтермінування на три місяці штрафів за нерозмитнені «євробляхи». Спочатку «пільговий період» для розмитнення авто на єврономерах становив 90 днів, але потім Верховна Рада продовжила його до 360 днів.
  • 2 жовтня Кабмін відстрочив штрафи за «євробляхи» до 2020 року.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини