Мінсоцполітики оголосило «війну схемам на гуманітарці»

Автор

Міністерство соціальної політики розробило та направило на погодження проєкт постанови уряду про реєстрацію гуманітарної допомоги, повідомила пресслужба міністерства.

Документ розробили у зв'язку з підозрами щодо масштабного ухилення від податків при ввезенні одягу в Україну під виглядом гумдопомоги.

«Виникають серйозні сумніви щодо заяв «благодійних організацій», які говорять, що завозять з-за кордону вживаний одяг в Україну та роздають його людям», — наголошується у повідомленні.

Йдеться про переміщення з початку року 20,1 тонн одягу, з якого 11 тис. тонн – це одяг, що був у вжитку. Ці речі пройшли через митницю для 427 благодійних фондів та організацій з 39 країн-донорів.

Quote«Якщо припустити, що середня вага одиниці одягу становить 1 кг, то за 10 місяців в Україну було ввезено 11 млн одиниць одягу... Сукупна вартість цього одягу за ціною 200 грн за одиницю становить 2,2 млрд грн», — зазначили у відомстві.

Якщо цей товар розмитнити за правилами не гуманітарного вантажу, то в бюджет додатково надійшло б пів мільярда гривень.

«Це величезна ніша для нечесних ділків, щоб ухилитися від сплати податків, оскільки новий товар ввозиться під виглядом гуманітарної допомоги, а потім реалізується на ринках і навіть у модних бутіках», — переконані в міністерстві.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини