Міністр енергетики допустив зміну керівників «Нафтогазу» і «Укренерго»

798279.jpg

Голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв. Фото: УНІАН

Кабінет міністрів має намір повністю змінити керівників стратегічних підприємств, а також представників держави в наглядових радах. Зокрема, своїх крісел можуть позбутися голова правління «Нафтогазу України» Андрій Коболєв та глава «Укренерго» Всеволод Ковальчук.

Про це заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель, передає кореспондент The Page.

«Прийняте політичне рішення про зміну керівництва і початку конкурсів на всіх стратегічних підприємствах», — зазначив Оржель.

Він підкреслив, що кадрові чистки не є «питанням тільки однієї компанії або взаємовідносин між міністрами та керівниками компаній».

Quote«У нас по кожному з цих [стратегічних] підприємств є позиції, в яких ми виходили з ефективності використання коштів, з інформації ЗМІ про зловживання», — додав міністр.

Колишній менеджмент держкомпаній зможе брати участь у конкурсах з вибору нових керівників.

На уточнююче питання журналістів, чи можуть змінити керівників «Нафтогазу» і «Укренерго», Оржель заявив: «Абсолютно».

Відзначимо, що «Укренерго» знаходиться в управлінні Міністерства фінансів, а «Нафтогаз» — Кабінету міністрів. При цьому НАК є корпоратизованим держпідприємством, тому звільняти або призначати топменеджмент уряд може тільки за рішенням наглядової ради компанії.

Контекст

  • Прем'єр-міністр Олексій Гончарук раніше заявляв, що уряд «десятками звільняє людей», які працювали в попередні роки. Причина — переконаність Кабміну в неефективності їх роботи, а також у корупційній або інший заангажованості чиновників. При цьому кадрова політика — це виняткова зона компетенції кожного профільного міністра, на яку інші міністри або глава уряду не впливає, підкреслив Гончарук.
  • Наприкінці листопада Кабмін звільнив президента «Енергоатома» Юрія Недашковського, який пропрацював на своїй посаді дев'ять років. Олексій Оржель в коментарі The Page його звільнення пояснив трьома причинами: погіршенням показників «Енергоатому», зростанням кількості негативних інцидентів та зловживаннями при закупівлях.
  • Гончарук також заявляв про необхідність звільнення керівництва «Укрзалізниці». За словами глави Міністерства інфраструктури Владислава Криклія, вирішити долю глави компанії Євгена Кравцова планується найближчим часом.
  • Втім, інструментів для того, щоб прибрати главу «Укрзалізниці», як і главу «Нафтогазу» з посади, в уряду немає. Ці дві держкомпанії єдині завершили процес корпоратизації і сформували незалежні наглядові ради. Зміна менеджменту є їх прерогативою. В уряду немає прямого впливу на наглядові ради, і, відповідно, немає й можливості безперешкодно ставити «свого» керівника. Детальніше про це читайте в матеріалі The Page: «Кабмін використовує в боротьбі за «Укрзалізницю» досвід Володимира Гройсмана».

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини