Конституційний суд дозволив скасувати адвокатську монополію

745987.jpg

Фото: УНІАН

Конституційний суд визнав конституційним законопроєкт щодо внесення в Основний закон змін про скасування адвокатської монополії. Про це повідомили у пресслужбі суду.

У суді вважають, що запропоновані законопроєктом зміни розширюють можливості здійснення представництва в суді.

Це рішення остаточне і не може бути оскаржене.

Що пропонує законопроєкт?

Пропонується змінити редакцію Конституції, де йдеться про те, що тільки адвокат може захищати особу від кримінального обвинувачення.

Йдеться про те, щоб прибрати з відповідної конституційної норми абзац про можливі винятки — коли це стосується трудових спорів, спорів щодо захисту соціальних прав, виборів і референдумів, а також представництва малолітніх або неповнолітніх осіб.

Також пропонується вилучити із перехідних положень Конституції підпункти, в яких є дати введення в дію положень Основного закону про те, що тільки адвокати можуть представляти інтереси інших осіб у судах.

Що далі?

Тепер парламент може попередньо схвалити цей законопроєкт 226 голосами, тобто прийняти його в першому читанні. Після цього на наступній черговій сесії Рада може розглядати його для прийняття в цілому. Для цього буде потрібно щонайменше 300 голосів парламентаріїв.

  • Контекст

У вересні Верховна Рада попросила Конституційний суд оцінити конституційність законопроєкту № 1013 президента Володимира Зеленського про скасування адвокатської монополії.


Адвокатську монополію ввели в 2016 році в ході судової реформи експрезидента Петра Порошенка. Згідно з нею, з 1 січня 2019 року інтереси громадян у судах усіх інстанцій мали право представляти тільки адвокати.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини