Колишній адвокат Трампа вирішив захищати інтереси Коломойського у справі про відмивання грошей з Приватбанку

Автор

Нью-йоркський адвокат, який раніше працював на президента США Дональда Трампа, Марк Касовиць буде представляти інтереси олігарха Ігоря Коломойського у справі про відмивання грошей з Приватбанку, передає агентство Bloomberg, посилаючись на документи суду.

Мова йде про захист інтересів олігарха за позовом, який розглядається в Канцелярському суді американського штату Делавер. Олігарха підозрюють у виведенні кількох мільярдів доларів з Приватбанку, де йому належало 41,6% активів. Відзначається, що виведені кошти Коломойський використовував для покупки офісних будівель і підприємств у США. У Мін'юсті США відмовилися коментувати цю тему.

Агентство також підкреслило, що співпраця Касовиця і Коломойського додає інтриги, адже до цього його колишній клієнт намагався змусити президента Володимира Зеленського розслідувати справу, яка може принести користь Трампу у виборчій кампанії.

Наприкінці 2017 року Приватбанк подав позов до високого суду Лондона проти його ексвласників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній про незаконне привласнення $1,9 млрд в 2013 -2014 роках через ряд підозрілих угод і виведенні грошей на свої компанії. У результаті суд не прийняв рішення, але заарештував активи обох на суму понад $2,5 млрд по всьому світу.

8 квітня Федеральне бюро розслідувань США взялося за розслідування можливих фінансових злочинів Ігоря Коломойського. Мова йде про нанесення колишніми власниками збитків Приватбанку та легалізації на території США сотень мільйонів доларів, отриманих незаконним шляхом, змові, незаконному збагаченні.


Націоналізували Приватбанк у грудні 2016 року. До цього найбільшими його власниками були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Мінфін став власником 100% акцій банку, а держава вклала в нього більше 155 млрд грн.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини