Huawei позбулась американських деталей у своїх смартфонах — WSJ

48903024473-d417fd711f-c.jpg

Huawei Mate 30. Фото: Flickr

Останні випущені смартфони китайської компанії Huawei Technologies Co. — серії Mate 30 – не містять деталей, які вироблені у США. Про це свідчать результати аналізу, проведеного швейцарським фінансовим холдингом UBS та японською технологічною лабораторією Fomalhaut Techno Solutions, пише газета The Wall Street Journal (WSJ).

Видання зазначає, що йдеться не тільки про продукцію зі Штатів, але й про виготовлену американськими компаніями за кордоном.

В усіх смартфонах Huawei, представлених з травня 2019 року, компанія не використовувала американські чіпи. Про це свідчать результати аналізу Fomalhaut, iFixit і Tech Insights.

Зокрема, в смартфонах серії Mate 30 звукові чіпи було закуплено у нідерландської NXP Semiconductors NV (раніше компанія купувала їх у американської Cirrus Logic). А чіпи для посилення сигналу для Huawei виробляє її компанія HiSilicon (раніше їх постачальниками були американські Qorvo або Skyworks).

Як пише WSJ, зараз технологічні компанії США отримали можливість відновити постачання Huawei напівпровідників та іншого обладнання. Але беспосередньо китайська компанія, за словами її представника, хотіла би продовжувати купувати компоненти у американських виробників.

Quote«Якщо це виявиться неможливим через рішення американського уряду, у нас не залишиться іншого вибору, окрім пошуку альтернативної продукції за межами країни», — заявив газеті представник Huawei.

Експерти відзначають, що хоча Huawei і знайшла заміну американським компонентам, проте головна проблема нікуди не пішла. У своїх смартфонах компанія використовує операційну систему Android від Google і відповідні застосунки. Ця платформа має відкритий код і може бути безкоштовною, крім застосунків YouTube, Google Maps і Google Play. Смартфон Mate 30 першим вийшов без вбудованих застосунків Google.

  • Контекст

Наприкінці травня між США та Китаєм почався новий виток торговельної війни. Тоді президент США Дональд Трамп ввів режим національного надзвичайного стану через те, що компанія Huawei начебто є джерелом загроз для інформаційних технологій країни. Унаслідок цього великі американські корпорації були змушені відмовитися постачати китайській компанії свої продукти та ПО.


Huawei Technologies Co. — одна з найбільших у світі компаній у сфері телекомунікацій. Її в 1987 році заснував Жень Чжэнфэй. Операційний прибуток за 2016 рік склав $6,8 млрд. У 2018 році компанія закупила американське обладнання на $11 млрд.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини