Ексдепутата-втікача Олександра Онищенка затримали в Німеччині за запитом САП та НАБУ

Автор

Колишнього народного депутата Олександра Онищенка затримали 29 листопада в німецькому місті Аахен. Його арештували за запитом Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Про це повідомляє програма «Схеми» з посиланням на два незалежних джерела у різних правоохоронних органах.

В пресслужбі антикорупційної прокуратури (САП) підтвердили затримання ексдепутата, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Quote«Онищенко затриманий в Німеччині, вирішується питання його екстрадиції», — сказали в САП

За запитом правоохоронців німецький суд повинен вирішити, чи екстрадувати Онищенка в Україну, а також визначити йому запобіжний захід на період розгляду цього питання.

Адвокат ексдепутата Олег Іщенко відмовився коментувати затримання Онищенка. Поки що дата засідання невідома. Онищенко в очікуванні на призначення суду перебуває під вартою.

Контекст

  • За даними Національного антикорупційного бюро (НАБУ), Олександр Онищенко разом зі своїми соратниками продавали газ державного підприємства «Укргазвидобування». Робили вони це за допомогою декількох своїх компаній через «псевдобіржі». Унаслідок таких операцій державі було завдано збитків на суму понад 1,6 млрд грн.
  • У 2016 році екснардеп поїхав з України. Зараз він у розшуку, але в міжнародний розшук Інтерпол його не оголосив.
  • Наприкінці 2017 року суд дозволив залучити Онищенка до заочного розслідування.
  • У липні 2018 року НАБУ завершило досудове розслідування про розкрадання в «Укргазвидобуванні».
  • У листопаді 2019 року голова НАБУ Артем Ситник заявив, що бізнесмен у грудні 2019-го приїде в Україну через те, що програв в Іспанії всі суди про екстрадицію та про визнання його політичним біженцем.
  • А 29 листопада видання Kyiv Post повідомляло, що після трьох років відсутності Онищенко вирішив повернутися в Україну, щоб спростувати звинувачення в шахрайстві та відмиванні грошей.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини