До 2021 року зростання ВВП прискориться до 4% — Нацбанк

Нацбанк підвищив прогноз зростання ВВП у 2019-2021 роках: економіка буде зростати на 3,5% протягом цього і наступного року і прискориться до 4% у 2021 році. Про це йдеться в інфляційному звіті регулятора.

НБУ також оцінив зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) з липня по вересень цього року порівняно з цим же періодом 2018 року в 3,5%.

screenshot.png

Інфографіка: Нацбанк

Згідно з оцінкою НБУ, зростання реального ВВП у третьому кварталі сповільнилося через слабкі показники окремих базових видів діяльності, а саме:

  • Погіршилася ситуація в промисловості, зокрема видобувній, а також в металургії на тлі подальшого погіршення зовнішніх умов для експортерів. Через це послабились і показники вантажного транспорту;
  • Стали гіршими результати фінансової і страхової діяльності через менш сприятливу базу порівняння.

У Нацбанку також відзначили, що темпи зростання сільського господарства залишалися високими. Головні причини — значний урожай пізніх зернових і олійних культур. Це компенсувало не високий урожай картоплі та плодоягідних культур.

Зростання ВВП з липня по вересень 2019 року підтримувався завдяки споживчому попиту на тлі поліпшення споживчих настроїв (які досягли 12-річного максимуму у вересні), зростання зарплат і підвищення пенсій. Це в свою чергу вплинуло на темпи зростання роздрібної торгівлі та пасажирообігу.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини