Дизельгейт: 90 тисяч британців судяться з Volkswagen

vw-bus-1845719-1280.jpg

Фото: pixabay

Колективний позов подали 90 тисяч британських автовласників проти концерну Volkswagen (VW) з вимогою відшкодувати їм збитки, спричинені маніпулюванням даними про вміст шкідливих речовин у вихлопних газах дизельних двигунів («дизельгейт»).

Протягом найближчих двох тижнів Високий суд в Лондоні повинен буде розібратися, чи маніпулював VW з програмним забезпеченням, щоб обійти екологічне законодавство.

Суд має вирішити, чи є програмне забезпечення Volkswagen так званим «відключаючим пристроєм» (defeat device), який фальсифікував рівень викидів вихлопних газів. Також буде розглянуто питання, чи повинен британський суд погодитися з рішенням німецького регулятора, що воно є саме таким пристроєм, пише Deutsche Welle.

Позивачі звинувачують VW у наданні неправдивої інформації про рівень шкідливих речовин у вихлопних газах.

Представники автоконцерну наполягають на тому, що власники автомобілів не зазнали жодних збитків від цієї маніпуляції.

Контекст

  • Дизельний скандал вже обійшовся концерну Volkswagen в 30 мільярдів євро. Ця сума складається з виплачених штрафів, компенсації збитків та оплати витрат, пов'язаних з веденням судових розглядів, насамперед у США.
  • У 2015 році автовиробник VW визнав, що в 11 млн автомобілів по всьому світу, зокрема в 1,2 млн машин у Великобританії, було встановлено програмне забезпечення, що дозволяє маніпулювати даними екологічних тестів.
  • У Німеччині також триває розгляд прецедентного групового позову до автомобільного концерну у зв'язку з «дизельгейтом». Суд має встановити міру відповідальності VW перед приблизно 470 тисячами автовласників. Позивачем виступає Федеральне об'єднання центрів захисту прав споживачів.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини