IT

Цифровий скандал: хакери зламали смартфони телезірок, дисидентів і дипломатів

Хакери отримали доступ до смартфонів ряду високопоставлених чиновників і військових щонайменше з 20 держав, що підтримують союзницькі відносини зі Сполученими Штатами, а також телезірок і дисидентів країн з авторитарним політичним режимом.

WhatsApp звинувачує ізраїльську компанію NSO Group в причетності до розсилки в квітні-травні 2019 року шкідливих програм, що вразили приблизно 1,4 тис. смартфонів через систему відеодзвінків WhatsApp. Щоб вірус потрапив до смартфона, користувачу навіть не потрібно було відповідати на дзвінок.

У позові WhatsApp зазначалося, що створена NSO програма була розроблена для спостереження за спеціально обраними користувачами і перехоплювала отримувані ними повідомлення вже після розшифровки на кінцевому пристрої.

У розслідуванні WhatsApp допомагала компанія Citizen Lab, що працює при Університеті Торонто. Фахівці Citizen Lab повідомили агентству Reuters, що інформація, отримана за допомогою злому гаджетів дисидентів з авторитарних держав, могла бути використана владою їхніх країн.

Проти NSO також подав позов друг убитого в Стамбулі саудівського журналіста Джамаля Хашоггі — Омар Абдулазіз. Він і ще шестеро журналістів та активістів подали позови проти ізраїльської компанії в суди Ізраїля та Кіпру, стверджуючи, що їхні телефони прослуховувалися за допомогою програми, створеної NSO. Також на адресу компанії звучали звинувачення щодо програмного забезпечення, яке вона продає, – що воно використовувалося для стеження за Джамалем Хашоггі, пише ВВС.

У самій ізраїльської компанії заявляють, що програмне забезпечення надається «тільки авторизованим державним агентствам виключно для розслідування злочинів та боротьби з тероризмом».

У WhatsApp запевнили, що вже оновили захист системи і випустили оновлення месенджера, щоб убезпечити користувачів.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини