«Чутки та маніпуляції»: прем'єр-міністр Гончарук спростував заморожування переговорів з МВФ

dsc-6623.jpg

Фото: kmu.gov.ua

Переговори України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) тривають в «абсолютно нормальному робочому режимі», а інформація щодо припинення їх «не відповідає дійсності», заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, передає кореспондент The Page.

Quote«Чутки про те, що програма заморожена, що МВФ відмовився – це просто маніпуляції, яким не варто вірити. Переговори і робота тривають. Ми щодня на телефоні з нашими колегами [з МВФ]», — сказав він на пресконференції в Кабміні.

Глава уряду також прокоментував питання щодо компенсації за $5,5 млрд збитків Приватбанку, яких банк зазнав до націоналізації від дій його ексвласників.

«МВФ хоче бути впевненим, що Україна зможе стягнути кошти платників податків, які були витрачені на порятунок проблемних банків», — сказав Гончарук.

Міністр фінансів Оксана Маркарова у свою чергу наголосила, що переговори з Фондом тривають навіть швидше, ніж зазвичай.

«Наш процес (можу ще раз підтвердити) рухається дуже конструктивно, швидше, наприклад, ніж це було минулого року, швидше, ніж це було три роки тому, коли ми обговорювали [попередню] програму», — сказала вона.

На питання The Page вона уточнила, що місія МВФ повинна приїхати в листопаді, але точна дата ще не визначена. Також уряд поки що не озвучує розмір програми.

Щодо показників оновленого держбюджету-2020, то, за словами Маркарової, уряд постійно взаємодіє з МВФ з цього питання. Найголовніший показник – це дефіцит у 2% ВВП – залишився таким самим, як і у версії для першого читання.

«МВФ цікавить реалістичність бюджету, щоб там були реалістичні цифри. І щоб скорочувалися борги. Все це ми врахували», – сказав Гончарук у відповідь на запитання кореспондента The Page.

Контекст

  • Раніше видання The Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на джерела повідомило, що МВФ нібито «заморозив» нову фінансову допомогу Україні. Причиною стала стурбованість Фонду про те, що українська влада не зможе повернути близько $15 млрд, виведених з понад 100 неплатоспроможних банків, зокрема $5,5 млрд з Приватбанку.
  • Також, за інформацією джерел WSJ, підписання нових домовленостей затримується через незначні успіхи України в боротьбі з корупцією.
  • Україна веде переговори з МВФ про відкриття нової трирічної програми розширеного фінансування можливим обсягом у $3-5 млрд. Місія фонду була у Києві наприкінці вересня. Також переговори продовжилися в ході візиту української делегації до Вашингтону в середині жовтня. У листопаді фахівці МВФ знову прибудуть до Києва.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини