Bakcell остаточно купив український Vodafone

Автор

Компанія NEQSOL Holding, у яку входить взербайджанський оператор Bakcell, закрила операцію з купівлі мобільного оператора «Vodafone Україна». Гроші на його покупку залучалися в банках JP Morgan і Raiffeisen Bank International, повідомили в пресслужбі NEQSOL Holding.

Quote«JP Morgan виступила фінансовим консультантом Bakcell, що входять до складу групи NEQSOL Holding, а також спільно з Raiffeisen Bank International(RBI) організували фінансування угоди за участю групи міжнародних банків та інституційних інвесторів», — йдеться в повідомленні.

Раніше між холдингом і російською компанією «МТС» було підписано угоду про купівлю її телекомунікаційного бізнесу в Україні. «Vodafone Україна» продали за $734 млн, включаючи відкладений платіж на суму близько $84 млн.

Зміна власника не вплине на операційну діяльність Vodafone Україна. Компанія продовжить надавати послуги під тим же брендом, наголошується в повідомленні.

Контекст

  • Компанії «МТС» в 2016 році довелося продати свій бізнес в Узбекистані за умовний $1 через спір з американським регулятором, який запідозрив компанію в багатомільйонному хабарі для виходу на місцевий ринок зв'язку.
  • У 2017 році російська «МТС» пішла з Туременістану — час її ліцензій на частоти минув, а національний оператор «Туркментелеком» не продовжив договір про співпрацю з оператором.
  • Тепер у «МТС» залишиться всього два закордонних активи — у Білорусі (належить 49%) і Вірменії (належить 100%).

Другий за величиною оператор мобільного зв'язку «Vodafone Україна» є частиною міжнародної групи МТС. Нещодавно керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій оцінював її бізнес в Україні в $1,2-1,3 млрд. За підсумками 2018 року оператор скоротив чистий прибуток на 18,1% у порівнянні з 2017 роком — до 1,8 млрд грн.

Мережа азербайджанського оператора Bakcell складається з понад 7,5 тис базових станцій. Вона охоплює 93% території (крім окуповані території) та 99% населення Азербайджану. Компанія обслуговує більше 3 млн осіб. Наразі у відкритих джерелах немає точних відомостей, хто є основним її власником.

Группа компаний NEQSOL Holding имеет бизнес в нефтегазовой, телекоммуникационной, высокотехнологичной и строительной отраслях, в таких странах в Великобритании, США, Турции, Азербайджане, Казахстане, ОАЭ, Бангладеш. Группа инвестирует в проекты с целью создания Цифрового Шелкового Пути между Европой и Азией.

В телеком-отрасль холдинг вошел в начале 2000-х годов, и предоставляют услуги мобильной связи, международного транзита и продажи оптового интернета, услуги по выделенных линий, услуги дата центра и другие.

Владельцем NEQSOL Holding, в которую входят Nobel Oil Services Limited, Nobel Oil E & P Limited (торговое название Nobel Upstream), Bakcell и Norm, является бизнесмен Насиб Гасанов.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини