«ArcelorMittal Кривий Ріг» пообіцяв направити $50 мільйонів на вирішення екологічних завдань

88_big-r0.jpg

Хвостосховище «Четверта карта». Фото: Wikimapia.org

Криворізький гірничо-металургійний комбінат, що входить в «ArcelorMittal Кривий Ріг» (АМКР), хоче реконструювати свої хвостосховища – гідротехнічні споруди, призначені для розміщення відходів збагачення. Про це повідомила пресслужба підприємства.

Передбачається поетапне нарощування двох ярусів дамб обвалування. Також будуть побудовані внутрішні та розподільні дамби, розміщені інженерні мережі, прокладені трубопроводи та ін. Плюс – реконструкція водопонижувальних свердловин із заміною насосів, а також відвід фільтраційних вод.

Щоб зменшити вплив виробництва на навколишнє середовище, на підприємстві запланували кілька природоохоронних заходів: пилопригнічення хвостових поверхонь відкладень і укосів дамб, охорона і раціональне використання водних і земельних ресурсів, моніторинг стану навколишнього середовища.

Зараз АМКР використовує три хвостосховища, в два з яких – «Миролюбівка» та «Об'єднане. Четверта карта» – підприємство збирається інвестувати в 2020-2024 рр. близько $50 млн. В третє хвостосховище – «Центральне» – компанія вже вклала понад $15 млн. Ще стільки ж витратить на його розширення протягом найближчих семи років.

Додатково

  • Наприкінці літа і на початку осені АМКР кілька разів відвідувала з перевірками СБУ. Проблеми на підприємстві почалися після того, як президент розкритикував його за невиконане в строк зобов'язання щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні.
  • Після цього СБУ відкрила кримінальне провадження щодо компанії за забруднення навколишнього середовища за ст. 441 КК (екоцид).
  • Топменеджери АМКР зустрілися з Зеленським і провели переговори з представниками Офісу президента, обговоривши можливості покращення екологічної ситуації та реалізацію соціальних проєктів у Кривому Розі. Домовилися про кілька кроків, зокрема про модернізацію комбінату в майбутньому; про ініціативи, спрямовані на зниження навантаження на навколишнє середовище; реалізацію програми корпоративної соціальної відповідальності.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини