40% топ-менеджерів очікують поліпшення інвестиційного клімату протягом найближчих пів року — дослідження ЄБА

Індекс інвестиційної привабливості України, який двічі на рік вимірює «Європейська бізнес асоціація», за другу половину 2019 року склав 2,95 бала з 5 можливих і продовжує перебувати в негативній зоні. У першій половині року він становив 2,85.

З-поміж опитаних директорів компаній-членів ЄБА 39% стверджують, що інвестиційний клімат є нейтральним, 37% вважають, що він швидше несприятливий, а 7% — украй несприятливий. І тільки 17% оцінили його позитивно. У попередній хвилі опитування задоволених було 19%, а наприкінці 2018-го — 25%.

Не відчули змін в інвесткліматі за останні шість місяців 46% респондентів, ще 28% помітили деякі зміни на краще, а 26% переконані, що він погіршився.

Серед позитивних моментів, які спостерігав бізнес за останні пів року, назвали поступову стабілізацію політичної ситуації, старт реформування ринку землі, стабільну національну валюту, реформування Податкової та Митної служб, запуск механізму концесії, початок роботи Вищого антикорупційного суду, зниження інфляції, скасування лімітів на репатріацію дивідендів, поступове зростання купівельної спроможності населення.

Головні проблеми: традиційно високий рівень корупції, слабка судова система, відтік робочої сили, талантів і капіталу. Також керівники скаржаться на поспішну та несистемну роботу над податковими змінами, повільну дебюрократизацію бізнес-процесів, на ситуацію довкола Нацбанку та на тиск з боку правоохоронних органів, повільну модернізацію інфраструктури, на турборежим роботи нової влади і популізм. Побоюються зриву співпраці з МВФ.

Попри негативну оцінку поточної ситуації в країні, бізнес залишається оптимістично налаштованим щодо майбутнього. Так, 41% директорів розраховують, що інвестиційний клімат дещо покращиться протягом наступного півріччя.

bezymyannyy.png

Додатково

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини