Володимир Зеленський пообіцяв розібратися з підвищенням ренти на руду

67-r0.jpeg

Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський прокоментував The Page внесений до Верховної Ради законопроект №1210, яким, серед іншого, різко підвищуються рентні ставки на видобуток руди. Зеленський заявив, що не знайомий з подібною ініціативою.

«Цей законопроект внесений до Верховної Ради депутатами від «Слуги народу»?», — поцікавився він, почувши про підвищення податків на руду в десять разів у порівнянні з сусідніми країнами. Отримавши ствердну відповідь, він заявив: «Ми розберемося в цьому. Подивимося на законопроект».

На питання The Page Зеленський відповів вже після завершення трансляції пресмарафону. В ході марафону кореспонденту The Page та ще кільком журналістам не надали можливості задати запитання, незважаючи на наявність акредитації.

У той же час міністр економіки Тимофій Милованов, коментуючи підвищення рентної плати на видобуток руди, заявив The Page, що законопроект був внесений до Верховної Ради без прорахунків його впливу на економіку з боку міністерства.

Нагадаємо, що вчора, 10 жовтня, у Кривому Розі пройшли мітинги працівників гірничодобувних підприємств, на які вийшли близько 400 чоловік. Вони заявили про можливе закриття виробництв у разі прийняття закону №1210.

Документ розширює поняття первинної переробки: замість собівартості руди і первинного дроблення за основу береться вартість кінцевого продукту — концентрату, окатишів, агломерату. Тим самим зростання платежів гірничо-збагачувальних комбінатів складе 300-400%. Крім того, документ передбачає перехід від індивідуальних ставок для окремих родовищ (зараз 14-25%) до встановлення нижнього порогу на рівні подвійної облікової ставки НБУ (зараз 34%). Нарешті, ставка ренти збільшується з 8 до 10%.

Як стверджують галузеві асоціації, прийняття законопроекту знизить виробництво залізорудної сировини, вдарить по обсягах експорту України і призведе до зменшення валютних надходжень і ослаблення гривні. В асоціаціях вже заявили про втрату робочих місць на ГЗК, скорочення близько 30 тис. осіб.

Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини